חיפוש
  • shlomigreene

קומקום קלי -Kelly Kettle

עודכן: 16 בינו׳ 2020


בשנת 1890 בחווה קטנה על חופי לוך קון, באירלנד, חקלאי קטן ודייג בשם פטריק קלי (הסבא רבא של הדירקטורים הנוכחים)  אחרי חורף קר של התעסקות והתנסות במחסן. פיתח את הקומקום הראשון שלו מפח.  הקומקום עבד טוב מאוד אבל נשרף לאחר עונה אחת מרוב שימוש בו באגם "לוך קון"

(אגם גדול המכסה כ 14,000 דונם ובו חיים דגי פורל וסלומון)

לאחר מספר פיתוחים נוספים של קומקומי פח הוא פיתח קומקום נחושת שהיה הרבה יותר עמיד.

חדשות אודות הקומקום שלו נפוצו בקרב דייגים מקומיים והוא קיבל מבטים מופלאים מן הדייגים שהגיעו לביקור מבריטניה.

שנות החמישים

בנו של פטריק, ג'ים (סבא של הדירקטורים הנוכחיים של החברה) היה דייג ו ספן מפורסם.

ג'ים היה ידוע  במהירות בה הרתיח מים בקומקום.

ג'ים תמיד נשא עמו קומקום בעת דיג.

עכשיו כשהקומקום המהיר הפיק מים רותחים לשתייה חמה בימים רטובים וסוערים הוא הפך לפופולרי בקרב דייגים במערב אירלנד.

בשלב זה, העסק היה עדיין רק "תחביב" במהלך החורף והיה רק קומקום במידה אחת (מה עכשיו שנקרא 'Base Camp' "קומקום מחנה בסיס" מאלומיניום) .בתמונה ג'ים קלי המנוח נהנה מארוחת צהריים בחברת דייגים באגם לוך קון  בשנת  -1964.


שנות השבעים תחבורה מהירה וזולה יותר הביאה  מספר הולך וגובר של מבקרים לאירלנד לאורך שנות ה – 70 ו ה- 80. כתוצאה מכך, יותר ויותר דייגים בעיקר מבריטניה ומגרמניה, נחשפו לקומקום קלי בפעם הראשונה.

עם מספר גדל והולך של דייגים חובבים שהגיעו לביקור באירלנד וביקשו להוסיף את הקומקום לציוד המחנאות שלהם, התברר כי משהו צריך להיעשות לגבי הגדלת הייצור של הקומקום.

אז פדריק קלי (אביו של הדירקטורים הנוכחיים) החל ליישם טכניקות ייצור מודרניות.כעבור זמן לא רב קומקום אלומיניום בגודל שני הופק (מודל  'Trekker' "קומקום טראקר") ונוספו ערכות בישול.

עדיין היה זה עסק משפחתי קטן מאוד, אבל עם המוניטין של פדריק כספן ודייג השמועה על הקומקום החלה להתפשט במהירות.

עם כניסתו של האינטרנט, הידיעות על קומקום קלי החלו להתפשט ברחבי העולם אל ארה"ב, קנדה, דרום אפריקה, ועוד.


פדריק קלי (יושב משמאל) בשנת 1985. ולידו מרטין קאולי, מדריך דיג ידוע היטב

ההווה פטריק ושיימוס לקחו לידיהם את המושכות של חברת קומקום קלי.

לאחר שהקשיבו ללקוחותיהם, ואחרי השקעה משמעותית, פותח קומקום בגודל נוסף אמצעי (מודל  'Scout' "קומקום סקאוט")

בקיץ 2014 הושק אבזר כיריים שמאפשר בישול קל מעל בסיסי האש של הקומקומים.

המסורת של שימוש בקומקום להרתחת מים, החלה עוד משנת 1890 . אגם לוך קון היה, ועודנו, מפורסם בדגיו. האגם מספק דלק זמין לשימוש בקומקום, זרדים, מקלות ועשב יבש זמינים בקלות.

בימים סוערים ורטובים, מדריכי הדייג המקומיים היו מחפשים עמוד קטן של עשן על חוף האגם שהצביע על כך שחבר/עמית חיכה עם  כוס תה חם או מרק

המסורת מכתיבה שגם מדריך הדיג וגם אורחיו יאספו יחד עצים לשימוש בקומקום ואז המדריך מפתיע את אורחיו על ידי זה שהוא מצליח להרתיח מים עם הקומקום אפילו בשיאה של סערה.(מכאן שמו קומקום סערה).עד עצם היום הזה, קומקום קלי הגועש נמצא במרכז בכל אתר מחנאות. אם ראיתם אחד בפעולה, תבינו למה ! החברה כיום מוכרת את הקומקומים בכל רחבי העולם מארה"ב, קנדה, בריטניה, סקנדינביה, הולנד, גרמניה, יפן, אוסטרליה וגם בישראל היום קומקומי קלי הם ציוד מחנאות חיוני והם בשימוש על ידי חוקרים, דייגים, צופים, ציידים, גננים, ושאר מטיילים.

הקומקום היחידי שתיקנו לשטח ויחזיק לכם שנים.

#KellyKettle #Greene #גזיה

44 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

נתקעתם, השעון התקלקל, הטלפון לא עובד ואתם צריכים לקבל החלטה אם להעמיק לתוך השטח או להקים מחסה. עלול להחשיך ואתם לבד מה עושים ? עימדו מול השמש ומתחו את הזרוע שלכם קדימה כך שכף היד שלכם פונה קדימה והאצב